Türkiye'nin Evye ve Batarya Mağazası
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çelik Evye Temizliği Nasıl Yapılır?

Çelik Evye Temizliğinin Püf Noktaları

Mutfak temizliği yaparken en çok zaman harcanan bölge genellikle çelik evye temizliği oluyor. Çelik evyeler, hem yapısı gereği hem de kullanıma bağlı olarak zaman içinde su, sabun ve kireç lekesi tutabiliyor. Doğru bir şekilde temizlenmeyen çelik evyeler de hem mutfaklar için kötü bir görüntü yaratıyor hem de ailenizin sağlığını riske atabiliyor.

Peki, mutfaklarda kusursuz bir görünüm yaratmak isteyen ev hanımlarının pırıl pırıl yapmak için uğraştığı çelik evyeler en sağlıklı şekilde nasıl temizlenir, biliyor musunuz? Çelik evye temizliği için kullanılacak ürünler nelerdir ve çelik evye kireci nasıl temizlenir, gelin birlikte bakalım…

Işıl Işıl Mutfakların Sırrı Doğru Çelik Evye Temizleyicisi!

“Evyemi temizlerken hangi ürünleri kullanmalıyım?” ya da “Hangi marka ürünler lavabomu daha çok parlatır?” diye mi düşünüyorsunuz? Çelik evyenizin taban ve yan kısımlarında oluşan ve kirli bir görünüm yaratan su, sabun ve kireç kalıntılarını gidermenin en iyi yolu, sirke. Sirkenin deva olmadığı bir alan var mı, ne dersiniz?

Çelik Evye Temizliği Nasıl Yapılır?

Kimyasal madde barındıran çelik evye temizleyicisi deterjanlardansa çelik evye temizleme işleminde doğal yöntemleri tercih etmeniz çok daha sağlıklı ve hijyenik olabilir. Şimdi dilerseniz çelik evye temizliğinin nasıl yapılacağına değinelim.

Malzemeler: Yarım su bardağı beyaz sirke

Bulaşık süngeri veya mikrofiber bez

 • En ideal çelik evye temizleyici olan sirkeyi, lavabonuzda biriken yağ, su ve sabun” lekelerinin üzerine dökün. 

 • Çelik evye temizliğinden tam olarak verim alabilmeniz ve istediğiniz parlaklığa ulaşabilmeniz için mutlaka beyaz sirke kullanın. 

 • Dökme işlemini yavaş yavaş uygulayın ve sirkenin lekelere nüfuz ettiğinden emin olun.

 • Çelik evye temizleme işleminiz için 5 dakika bekleyin.

 • Ardından süngerin yumuşak olan tarafı ile daire çizermiş gibi lekelerin üzerinden geçin.

 • Ve mükemmel sonuç…

Çelik Evye Kireci Nasıl Temizlenir?

Lavabolardaki yağ ve sabun lekeleri kadar can sıkıcı olabilen bir diğer leke ise kireç! Kireçli suların evyenizde bıraktığı kirli görüntüyü önlemek ve parlak bir mutfağa sahip olmak için ihtiyacınız olan tek şey karbonat. Peki, çelik evye temizleyicisi olan karbonat, nasıl kullanılır? 

Malzemeler: 2 litre kaynar su

İki küçük paket karbonat ( yaklaşık yarım su bardağı)

1 su bardağı beyaz sirke 

Fırça ve 

Limon suyu

 • Çelik evye temizliğine başlamadan önce kaynar suyunuzu hazırlayın.

 • Bir kapta limon suyu, sirke ve karbonatı karıştın.

 • Kaynar suyu, çelik eviyenizdeki kireçli alanlara yavaş yavaş dökün ve kalıntıların yumuşamasını sağlayın.

 • Bu işlemi fırça ile destekleyin.

 • İlk başta hazırlamış olduğunuz karışımı, süngerin yumuşak tarafıyla ya da mikrofiber bez yardımı ile lavabonuza yedirin. 

 • Sert hareketler uygulamamaya ve nazikçe ovalama yapmaya özen gösterin.

 • 5 dakika bekledikten sonra musluk suyu ile lavabonuzu ovalayın ve pırıl pırıl eviyenizle buluşun.

Kusursuz Bir Çelik Evye Temizliği İçin Doğal Yöntemlerden Şaşmayın!

“Çelik evye temizliği nasıl yapılır?” diye merak edenler için çelik evye temizleyicisi olarak kullanılabilecek doğal yöntemleri paylaştık. Evinizde en çok hijyenik olması gereken bölümlerden biri olan çelik evyenizi, bu yöntemlerle ideal temizliğe kavuşturabilir, eşsiz bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Çelik evyelerin için önerilen toz temizlik malzemeleri ve sert bezler, temizlik sağlamadığı gibi yıpranmaya ve aşınmaya yol açarak lavabonuzun olduğundan çok daha eski gibi görünmesine neden olabilir. Bu yüzden sirke ve karbonatın, doğal gücünden faydalanmak sizin faydanıza olacaktır…

[widget-131]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (549) 572 20 20